Hogyan válasszuk ki a virtuális asszisztensünket?

Hogyan válasszunk virtuális asszisztenst?
Kezdem a hibákkal, amikkel eddig találkoztam egy-egy megbízó kapcsán.
- Nem keresgél, hanem az első VA-val leszerződik, anélkül, hogy körül nézne mert nincs ideje vagy kedve hozzá.
- Csak ár alapján választ VA-t. Szerintem ez még az elsőnél is nagyobb hiba. Hiszen lehet valaki nagyon olcsó, de ha nem azt a munkát kapod amit elvársz akkor csalódni fogsz és ismét kezdheted újra a keresést, vagy a csalódás miatt egy nagyon jó lehetőségtől fosztod meg magad.
Akkor hogyan válasszunk jól?
- Először a megbízónak magában kell tisztázni kivel is szeretne dolgozni. Nő vagy férfi? Lazább vagy hivatalosabb a stílusa? Csendesebb vagy beszédesebb?
Nem mindegy, hiszen ezek olyan jellemvonások amik segítenek gyorsabban megtalálni a közös hangot a munka során.
- Másodszor a megbízónak tudnia kell milyen munkákat szeretne kiadni a kezéből.
Alkalomszerűen lesz szükség a virtuális asszisztensre? Csak apróbb, szaktudást nem igénylő feladatokat szeretne kiadni? Vagy egy nagyobb projektben van szükség segítségre, ahol kell némi szaktudás és hosszútávú együttműködésben gondolkodik?
- Nagyon fontosnak tartom, hogy legalább egy alkalommal a virtuális asszisztens és a megbízó találkozzanak. Akár egy videóchat formában is. Azért fontos mert így sokkal több minden kiderül a másik félről, mint egy szimpla telefonhívás során. Ez nem csak a megbízónak ad egy biztonságérzetet, hanem a virtuális asszisztensnek is.
- És bár kevesen ajánlják fel, de érdemes próbamunkát kérni, ami egy kisebb feladat de jól leszűrhető belőle, hogy a feladatra valóban alkalmas a kiválasztott virtuális asszisztens és tudunk is vele dolgozni.